Jdi na obsah Jdi na menu
 


  • Americký pitbulteriér / American Pit Bull Terrier
  • Americký stafordšírský teriér / American Staffordshire Terrier
  • Stafordšírský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier
  • Anglický bulteriér / English Bull Terrier 
  •  

Americký pitbulteriér nemá žádný exteriérový standard. Chov a selekce se vždy prováděla a provádí podle bojových schopností a vyrovnané povahy a nikoli podle vzhledu.

Pitbulteriéři můžou být různých barev a velikostí. Výška musí vždy být k poměru tělesné hmotnosti. Váha psa je v rozmezí 17 - 28 kg, feny 15 - 25 kg. 

 

Americký stafordšírský teriér je vyšlechtěná verze Amerického pitbulteriéra. Výstavní vzhled je určován standardem.

Výška 46 - 48 cm v kohoutku u psů a 43 - 46 cm u fen. Velikost a váha by měly být ve správných vzájemných proporcích. Standard nepředepisuje žádný váhový limit, pohybuje se v rozmezí 20 - 35 kg.  

 

Stafordšírský bulteriér je tělem spíše menší, ale srdcem velký pes. Je to typický rodinný přítel, který vám svou odvahou, hravostí, přítulností a něžností zlomí srdce. Vzhled je určován standardem.

Výška 35,6 - 40,6 cm v kohoutku, tělesná hmotnost psa je v rozmezí 12,7 - 17,25 kg, feny 10,9 - 15,4 kg. Stafordšírský bulteriér je dobře vyvážený a velice silný - prostě psí kulturista. 

 

Anglický bulteriér se svým vzhledem vůbec nepodobá předchozím třem plemenům. Jeho jméno si však lidé často pletou a jednotlivé rasy mezi sebou zaměňují.

Bulík je silný a svalnatý pes s charakteristickou klabonosou hlavou. Jeho vzhled je určen standardem. Nejsou výškové ani váhové limity, ale bulteriéři jsou velcí 35 - 45 cm s hmotností v rozmezí 20 - 25 kg.